Валяне взуття– створене з овечої вовни, вручну. Як майстер, що його створює, я знаю кожне волокно, присутнє у валяних чобітках та капцях. Як людина, що носить таке взуття вже на протязі кількох років– точно знаю, наскільки воно зручне й приємне. А ще отримую відгуки від клієнтів. Що цікаво, вони приходять не одразу, а через один–два сезони, коли взуття вже перевірене на власних ніжках.

Тож Як доглядати за КАПЦЯМИ, що ви в мене придбали?

По перше, вони не пахнуть, тому не потрібно шукати вирішення цієї проблеми. І не зберігають мікробів. Про це можна прочитати у властивостях вовни, але нагадаю. Вовна абсорбує запахи і сприяє зменшенню виділення поту. Тож не пахнуть. Тестували. Нюхали. Якщо ж ви таки вирішили влаштувати чистку капцям, можна сміливо прати їх в пральній машині У РЕЖИМІ ВОВНА або ДЕЛІКАТНЕ ПРАННЯ. Витягши з машини, розправте капці і сушіть на свіжому повітрі. Застереження: не сушіть капці на батереях. Від дуже високої температури вовна може пожовтіти, підсмалитися. Якщо вже так, то біля батереї.

ВАЛЯНКИ. Зі шнурівкою чи без, але взуття на вуличній підошві в машину класти не варто. Суто через страх за барабан. Щоб не побило і не нашкодило. Та доглядати з цим взуттям теж можна. Отож, наприкінці сезону ви можете переглянути відео на моєму каналі, де я розповідаю і показую як це зробити. Або ж прочитати:

Розшнурувати черевики, шнурки перемо в пральній машині з іншими речами. Самі черевики, чи то сапоги, мочимо. Теплою водою (до 27°). Гарним, сильним напором з душу, щоб вовна промокла наскрізь. Коли вовна мокра, розводимо у тазику будь яку рідину для прання вовни, замочуємо взуття, щоб просякло миючим і йдемо пити каву. Чи чай. За 30-40 хвилин повертаємося і сильним напором з душу виполіскуємо взуття. Можна залишити кілька разів стекти. Пам’ятайте, вовна на взутті товста, тож виполіскувати потрібно ретельно. По закінченню, залиште взуття стекти «догори підошвою». Потім поставте в такому ж положенні на махровий рушник. Він витягне воду. Після того висушіть на свіжому повітрі. Не менше 5-7 днів, щоб все просохло. Зашнуруйте, покладіть таблеточку від молі і сховайте у шафу до наступного сезону.

Незначні забруднення впродовж експлуатації:

-кетчуп, жир (ну мало, десь на зимових шашликах капнуло). Замильте пляму розчином фейрі з водою, виполощіть сильним напором води. Висушіть.

-багнюка. Дочекайтеся допоки висохне. Струсіть рукою або щіткою. Вовна дуже пружна, тож пилюка не зайде глибоко у її структуру.

Звичайно, якщо ви користуєтеся послугами хімчистки, можна здавати взуття на суху чистку.

Носіть вовняне взуття із задоволенням. А тепло та насолоду я вам гарантую!